محل تبلیغات شما

سن پترزبورگ یکی از غنی ترین شهرهای دنیا در زمینه گردشگری محسوب می شود و با جاذبه های دیدنی که در دل خود عوض داده سالانه میزبان گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا است که کشور روسیه و این شهر را برای مسافرت انتخاب کرده‌اند.در این مقاله سعی می کنیم هر آنچه باید درباره ی سن پترزبورگ و مسکو را بدانید برای شما جمع آوری کنیم. در این رابطه می توانیم به موزه های گوناگون شهر، فعالیت هایی همچون قایق سواری در امتداد رودخانه، بازدید آثار قرون وسطایی، پیاده روی در دل رگه هنری و ادبی آن اشاره کنیم که همه و همه می توانند میزبانی خوبی را از گردشگران علاقه مند به تاریخ، هنر و زیبایی های طبیعی به عمل آورند و سفر خوبی را نیز فقره سبب آن ها رقم بزنند.
در حقیقت سن پترزبورگ مملو از جاذبه های گردشگری است که شاید برای بینش رویت همه لمحه ها باید هفته ها زمان صرف شود. در ادامه معرفی کوتاه و جامعی از این شهر زیبا به شما می دهیم.

سن پترزبورگ

شهر سنت پترزبورگ روسیه پس کهنه کردن مسکو دومین شهر  باارزش روسیه می‌ باشد که در شمال‌ غرب این کشور واقع شده‌ است و همچنین پرجمعیت ‌ترین شهر اروپا پی از لندن پاریس و مسکو است ؛ سنت پترزبورگ شهری است که برای سالیان طولانی پاتیخت کشور روسیه بوده است ، این شهر با توجه به ویژگی ‌هایی که دارد به خوبی توانسته خود را انزجار زیر سایه‌ پایتخت کنونی روسیه یعنی شهر مسکو بیرون بیاورد و به عنوان یکی از شهرهای مهم کشور روسیه خودی نشان دهد ، جاذبه ‌های این شهر موجب شده که گردشگران زیادی از بسیاری از نقاط جهان ، به سفر به سن پترزبورگ برای تعطیلات خود فکر کنند و به عنوان مقصد خود این شهر را انتخاب کنند ، جاذبه‌ های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی این شهر باعث شده تا عنوان بهترین مقاصد گردشگری اروپا را بگیرد .

قابل توجه شما عزیزان اینکه بعدها با فروپاشی شوروی دوباره به همان نام قدیمی یعنی سن پترزبورگ نامیده شد ، سن پترزبورگ شمالی ‌ترین شهر پر جمعیت جهان بوده که موقعیت جغرافیایی این شهر باعث می‌ شود شبه در اوایل تابستان طولانی شدن تابش آفتاب مانع از تاریکی هوا شود و اغلب اوقات شبانه‌ روز هوا یا روشن است یا حالتی گرگ و میش دارد ، به همین خاطر این شب ‌ها را شب ‌های سفید نیز در روسیه می ‌نامند که یکی از ویژگی ‌های جذاب سن پترزبورگ به شمار می‌ رود که ارزش دیدن را بدرستی دارد و بیشتر مواقع حیوان در خیابان ها به تفریح و شب نشینی می پردازند و این امر می تواند برای شما گردشگران  سن پترزبورگ جذابیت بسزایی داشته باشد و تنافر همراهی با مردم یا تماشای این جشن ها و پایکوبی ها نهایت لذت را ببرید .

نگاهی گذرا به تاریخ سن پترزبورگ

تاریخ این شهر بسیار پیچیده است که ما مختصری از متعلق را در این جا برایتان شرح می دهیم ، این شهر در سال ۱۷۰۳ به دستور گران با نظارت ” پتر کبیر ” ساخته شد و از آن دوران تا ۱۹۱۸ دارالملک روسیه بود و اینکه مدتی ” پتروگراد “ نامیده می شد و بعد از واژگونی فرمانروایی تزارها به نام لنین ” لنینگراد “ خوانده شد و با فروپاشی شوروی در این کشور مجدد به نام قبلی خود گفتار امر گرفت و در ضمن این شهر به عنوان صحنه وقوع انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و پایگاه دفاع سرسختانه در برابر آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم ، از جایگاهی مهم و نقشی حیاتی در تاریخ روس‌ها برخوردار است و جالب است بدانید که به مرکز فرهنگی روسیه همچنین شهرت دارد چرا که در قدم زدن در این شهر فرهنگ و آداب و رسوم مردم روسیه را به عینه خواهید دید و لازم به ذکر است که این شهر که به مدت دو سده پایتخت روسیه بود ، بین سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۴ میلادی پتروگراد نام داشته و در زمان حکومت اتحاد جماهیر شوروی به مدت ۶۷ سال لنینگراد خوانده می ‌شده ‌است .

آب و هوای سن پترزبورگ

سنت پترزبورگ عصاره و هوای مرطوب قاره ای دارد اما تاثیر گرد باد های دریای بالتیک باعث غمناک شود که تابستان هایش گرم ، مرطوب و کوتاه و زمستان هایش سرد ، مرطوب و طولانی باشد ، شرایط آب و هوایی سن پترزبورگ و هلسینکی پایتخت فنلاند سخت به یکدیگر شبیه اند اما سن پترزبورگ به دلیل قرار گرفتن در ناحیه شرقی تر ، زمستان های سردتر و تابستان های گرم تری را تجربه می کند ، در ضمن متوسط حداکثر دمای این شهر در ماه ژانویه ۲۳ درجه و حداقل دما در ماه فوریه منفی ۸٫۵ درجه سانتی گراد سنگ محک سند گیری شده است ، بیشترین دمای ثبت شده این مدینه متعلق به موج هان تابستانی است که در سال ۲۰۱۰ میلادی در نیم کره شمالی به حرکت درآمدند و یخ زدن سطح زمین در زمستان های سن پترزبورگ امری طبیعی است و بخش هایی از رود نوا هم که در محدوده شهر قرار دارد در ماه های نوامبر یا دسامبر یخ می زنند که این یخ ها در ماه آوریل کم کم آب شده و ناپدید می شود .

در فاصله بین ماه های دسامبر تا مارس سن پترزبورگ به طور متوسط ۱۱۸ روز برفی را تجربه می کند که متوسط عمق بارش برف در این شهر در ماه آوریل ۱۹ سانتی متر اندازه گیری و آخرین میانگین دوره یخ زدگی سن پتربورگ ۱۳۵ روز اعلام شده است ، به همین سبب به مسافران سنت پترزبورگ که قصد سفر در این انفکاک را دارند پیشنهاد میشود که از لباس های بسیار گرم در طول روز استفاده کنند .

 کاخ موزه آرمیتاژ 

این کاخ که در سواحل رودخانه نوا می باشد ، محل اقامت امپراطور و کاترین کبیر بوده است و در سه طبقه این کاخ ، نمونه منتشر آشکار ای از هنر جهان در زمان باستان ، آثار قرن ۲۰ روسیه و اروپا ، مجموعه افسانه ای نقاشی های امپرسیونیسم و پست امپرسیونیسم ، سقف اصفر ،  طلا و نقره ، جواهرات سلطنتی ، چلچراغ های کریستال زیبا و موزاییک هایی که استادانه طراحی شده اند دیده میشوند که دیدن آن را از دست ندهید .

 کلیسای سنت ایزاک

کلیسای سنت ایزاک که به دستور سزار بنا نهاده شد با گنبد طلایی و ستون های سنگ گرانیت قرمز بی نظیرش ، موزاییک های نفیس ، سقف نقاشی شده ، مجسمه ها ، نقاشی ها ، شیشه های زیبا و رنگ آمیزی شده زیبا و ترکیب انواع مختلف سنگ هایش یکی از مکان های بسیار دیدنی سنت پیترزبورگ بوده که بیش از ۴۰ سال برای ساخت این کلیسا لحظه صرف شده است .

 کلیسای ناجی در خون 

کلیسای ناجی در خون یک کلیسا ارتدوکس روسی است که در سن پترزبورگ روسیه واقع شده وعملیات ساخت پندگیر ساز آن در ۱۹۰۷ میلادی به پایان رسید که این بنا به سبک ملی ‌گرایی رمانتیک طراحی شده ‌است .

 مسکو

این شهر پایتخت و قلب روسیه به شمار می رود. این شهر در مرکز شرق اروپا، مابین رودخانه های ولگا و اکا واقع شده است. به لطف شبکه ی بسیار وسیعی  از کانال ها، مسکو بندرگاه مرکز حمل و نقل دریایی کشور روسیه محسوب می گردد. این شهر هزاران کیلومتر وسعت دارد و یکی از شمالی ترین پایتخت های جهان به شمار می آید. از مرکز شهر تا حومه بین ۱۵ تا ۲۵ کیلومتر فاصله وجود دارد که البته به جهت و مسیر حرکت نیز بستگی دارد. از نظر تاریخی، مسکو را بر اساس یک طرح حلقوی منشعب ساخته اند. اولین حلقه جاده هایی هستند که سرتاسر حاشیه ی کرملین را در بر می گیرند و آخرین حلقه، جاده ی کمربندی مسکو است که با محیط  دایره ای ۱۰۹ کیلومتر، مرزهای رسمی و کنونی و بعدی این شهر را مشخص می نماید. آب و هوای مسکو معتدل قاره ای است و پنجره بخش های آن به زیبایی و بدی مشخص هستند. در طول فصل زمستان برف این شهر را به رنگ سفید یکدست می پوشاند و در بهار و تابستان گیاهان سبز، پارک ها و باغ های این شهر را رنگ آمیزی می نمایند. برگ های طلایی هم در پاییز زینت بخش این شهر می شوند. مسکو شهری بسیار سرسبز است و بیش از چهل و دو درصد از مساحت این شهر را باغ ها، پارک ها ذکر جنگل ها پوشانده اند. این شهر تقریباً دارای پنجاه پارک و جنگل و افزون از هفتصد بلوار و باغ کوچک می باشد. این موضوع مسکو را در میان پایتخت های جهان بی نظیر می سازد. شهر مسکو در ارتفاع ۱۶۰ -۱۳۵ متری از سطح دریا، در یک دره واقع شده است، اما دارای تپه نی و بله اندرزپذیر ارتفاعاتی نیز می باشد. طبق افسانه ای، هفت تپه همانند همانگونه که در روم هست، در آن جا وجود دارد. کشیده ترین نقطه ی مسکو ۲۵۳ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

جاذبه های دیدنی

این شهر بیش از ششصد موزه، صدوسی سالن تئاتر، بیست سالون کنسرت بزرگ، هشتاد نمایشگاه و گالری نقاشی، صدوبیست سالن سینما ، دویست مرکز تفریحی دارد. سه سیرک دائماً در این سلطه در حال اجرای رونق می باشند. مسکو از نظر امکانات ورزشی شهرنشین غنی محسوب می گردد. این شهر دارای
  • صد استادیوم و ورزشگاه،
  • پنجاه استخر شنا
  • دویست زمین فوتبال
  • سی و پنج باشگاه قایق رانی
  • هفت باشگاه سوارکاری
  • نه پیست اسکی
  • هفت باشگاه شطرنج
  • بیست جایگاه ماهیگیری
  • سیزده کلوپ ورزشی جهانگردی می باشد.
این شهر مرکز بسیار بزرگ علم و دانش، انتشارات، فن آوری و اقدامات بشر دوستانه می باشد. بیش از هزار مجله، رومه و ژورنال در این شهر منتشر می گردد و بسیاری خود را ستودن کتاب ها به زبان روسی و سایر زبان ها در این شهر منتشر شده است. تعداد بسیار زیادی از مراکز رادیو و تلویزیون در این شهر فعال هستند. شهر مسکو مرکزی بی نظیر و کامل برای جهانگردان بین المللی است. مردم این شهر و شهردار آن از هیچ عملی برای کمک به میهمانان دریغ نمی ورزند.

عشق سفر پترزبورگ ,مسکو ,روسیه ,مرکز ,پایتخت ,جهان ,کشور روسیه ,وجود دارد ,فروپاشی شوروی منبع

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
متنک | matnakk.ir پرچم روستای لاطران دیزاینستان رستوران ارزان سرا ☑️ⓦⓦⓦ.????ⓕ3.rzb.ⓘⓡ☑️ دانلود فیلم وسریال و انیمیشن و موزیک 2020 سانتیاگو برنابئو Ephraimi7o6sc rumah